Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venkovské stavení Kanice, veliký dvůr i zahrada

18. 10. 2019

Prostorný rodinný dům s atmosférou starého venkovského stavení, nacházející se v malebné krajině CHKO Moravský kras s možností života v přírodě a dobrou dostupností velkého města, 10 km od Brna v údolí mezi zalesněnými kopci.

Nemovitost byla v minulosti rozdělena na dvě popisná čísla, která jsou nyní používána jako celek. Obě popisná čísla jsou zachována. Vnitřní prostory lze ponechat jako jeden veliký dům nebo oddělit a vytvořit dva samostatné domy, dále je možnost rozšíření obytného prostoru do podkroví nebo rozdělení nemovitosti a stavba více bytových jednotek.

Celková plocha pozemku je 1.147 m2, zastavěná plocha rodinného domu je 237 m2 + 10 m2 veranda, která původně sloužila jako vstup do domu. Všechny místnosti domu jsou prostorné, obytný prostor s kk 40 m2.

Nemovitost je po částečné rekonstrukci. V celé nemovitosti nové topení (ústřední plynové), dále možnost topit kamny v obytném prostoru, kuchyni a koupelně i elektrické podlahové topení. Ohřev teplé vody zajišťuje kombinovaný plynový kotel. Nová koupelna s vanou i sprchovým koutem. Dům je napojen na obecní kanalizaci, voda čerpána z vlastních studen. Jedna studna se nachází na dvoře, druhá ve sklepě domu. Pod každým z domů se nachází menší sklep.

Pozemek za domem je díky umístění prostorných hospodářských přístavků zajímavě rozčleněna na dvůr a zahradu. Přístavky poskytují nepřeberné množství úložných prostor s možností zbudování dílen, ateliérů a jiných místností pro volnočasové aktivity a dvoru dodávají nádech poklidné staré usedlosti. Hospodářské přístavky jsou určené k opravě, také částečně podsklepené.

Většina zahrady a dvora je zatravněna, na pozemku se najde dostatečné možství parkovacích míst, vjezd z ulice.  

Celá zahrada nabízí možnost nerušené relaxace, v zadní části najdete příjemné zákoutí pod vzrostlým ořechem a ohniště.

Přímo v obci se nachází mateřská i základní škola, zdravotní středisko, obecní knihovna i obchod s potravinami nebo restaurace. PENB prozatím nebyl dodán, proto uvádíme sk. G.

 

Cena 6.990.000,- Kč + provize RK.

Prohlídky a bližší informace na tel. +420774124531.

 

Náhledy fotografií ze složky Rodinný dům Kanice